O nas

Założycielem Kancelarii Prawnej PIERÓG & Partnerzy z siedzibą w Warszawie jest Jerzy Pieróg, adwokat, jeden z pionierów zamówień publicznych w Polsce i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie.

Przez lata działalności stworzył zespół kompetentnych prawników, potrafiących rozwiązywać najtrudniejsze problemy i stawiających czoła największym wyzwaniom. Jako najbardziej doświadczony prawnik nadzoruje prace w szczególnie istotnych i skomplikowanych sprawach.

Na co dzień od prawie 10 lat zespołem kieruje Joanna Presz-Król, radca prawny i partner zarządzający. Jej duże doświadczenie w zamówieniach publicznych, a jednocześnie umiejętność współpracy z klientami, pozwala na sprawne funkcjonowanie całej Kancelarii.

Każdy nasz ruch jest starannie przemyślany. Zawsze wybieramy najbardziej optymalne rozwiązania prawne. Do gry kierujemy najlepszych, sprawdzonych i zaufanych.

Jerzy Pieróg Założyciel Pieróg & Partnerzy

25 lat na rynku

1997

Jerzy Pieróg odchodzi z Urzędu Zamówień Publicznych, gdzie tworzył system odwoławczy, pełniąc funkcję dyrektora Zespołu Odwołań, organizującego pracę zespołów arbitrów. Przez pierwszy rok świadczy obsługę prawną w ramach spółki cywilnej.

1998-2003

Kolejne lata to indywidualna działalność w ramach Kancelarii JTP, skupiająca się przede wszystkim na obsłudze zamówień publicznych. To wtedy klientami Kancelarii zostają takie podmioty jak Poczta Polska, TVP, Budimex SA czy Elektrociepłownie Warszawskie (późniejszy Vattenfall SA, obecnie PGNiG Termika).

2004

Jerzy Pieróg rezygnuje z funkcji arbitra z listy Prezesa UZP, którą pełnił od 1996 r., orzekając i przewodnicząc w setkach rozpraw arbitrażowych, dotyczących największych i najważniejszych zamówień w Polsce. W całości poświęca się rozwojowi Kancelarii działającej na Żoliborzu przy ul. Krasińskiego.

2005

Początek realizacji nowych celów rozwoju eksperckiej marki prawniczej i budowy zespołu doradzającego klientom we wszystkich aspektach zamówień publicznych odbywa się już w nowej, prestiżowej lokalizacji w sercu Warszawy przy Placu Trzech Krzyży.

2006-2008

Duży rozwój Kancelarii JTP przynosi kontrakt doradczo-szkoleniowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Obejmuje swym zasięgiem setki podmiotów publicznych i prywatnych z całej Polski.

2008

Kancelaria JTP przenosi się do własnej siedziby przy ul. Wspólnej 50 w Warszawie.

2009-2012

Okres ciężkiej pracy, rozbudowy zespołu i nieustannie poszerzanej wiedzy, co przyczynia się do dalszego dynamicznego rozwoju Kancelarii. W tym okresie, w wyniku starannego doboru, Jerzy Pieróg stworzył kilkunastoosobowy zespół fachowców, radców prawnyc,h, adwokatów i prawników (aplikantów i doktorantów).

2013

Początek Kancelarii Prawnej PIERÓG & Partnerzy. To także rok, w którym Kancelaria uroczyście obchodzi 15-lecie działalności.

2016

Rok 2016 upłynął pod znakiem kolejnej dużej nowelizacji ustawy PZP. Kancelaria w ramach Konfederacji Lewiatan uczestniczyła w opiniowaniu nowych przepisów. Jest to również rok, w którym Kancelaria jako zespół po raz pierwszy została wyróżniona w międzynarodowym rankingu prawników i firm prawniczych Chambers Europe.

2017-2020

Lata budowy nowego zespołu i nowych kompetencji, po wstrząsach z 2016 r. Kancelaria obchodzi 20-lecie działalności. W tym okresie pozyskuje też nowych, dużych klientów, jak ZUS, KOWR czy PGW Wody Polskie.

2021

Początek nowej ery w zamówieniach publicznych, którą rozpoczęła nowa ustawa Prawo zamówień publicznych. Wiąże się to z szeroką działalnością szkoleniową, prowadzoną przez prawników Kancelarii. W tym też roku Kancelaria zaczęła być rekomendowana w międzynarodowym rankingu The Legal 500.

2022

Zmiana siedziby i rozpoczęcie działalności w nowej lokalizacji przy ul Nowogrodzkiej 42.

2023

Rok, w którym Kancelaria PIERÓG & Partnerzy obchodzi 25-lecie swojej działalności.

Sukcesy i wyróżnienia

W 2024 roku Kancelaria Prawna po raz kolejny została rekomendowana w międzynarodowym rankingu prawniczym Legal 500 EMEA w dziedzinie zamówień publicznych (public procurement) w Polsce. Jednocześnie adwokat Jerzy Pieróg ponownie znalazł się wśród prawników rekomendowanych w kategorii Leading Individuals. Jako doradców – liderów praktyki zamówień publicznych, obok adwokata Jerzego Pieróg, wskazano też radcę prawnego Joannę Presz-Król, radcę prawnego Agnieszkę Bartczak-Żuraw, radcę prawnego Adriana Bura, radcę prawnego Pawła Skrodzkiego oraz radcę prawnego Agnieszkę Sznajder.

Założyciel Kancelarii adwokat Jerzy Pieróg nieprzerwanie od 2012 r. wskazywany jest na pierwszej pozycji (jako Eminent Practicioner) w międzynarodowym rankingu prawników i firm prawniczych Chambers Europe wśród prawników działających w dziedzinie zamówień publicznych w Polsce. Od 2016 r. w rankingu wyróżnienia otrzymuje również Kancelaria jako jedna z czołowych firm prawniczych działających na rynku zamówień publicznych, a od 2022r. wysokie miejsce utrzymuje również partner zarządzający Kancelarii – Joanna Presz-Król.

Czytaj więcej

Ponad 20 osobowy zespół doświadczonych ekspertów

Kancelarię Prawną PIERÓG & Partnerzy tworzy doświadczony, dynamiczny i zgrany zespół adwokatów i radców prawnych oraz doradców i pracowników administracyjnych. Eksperci i doradcy zamówień publicznych niejednokrotnie wychodzą poza utarte schematy, każdorazowo poszukując najskuteczniejszych i najkorzystniejszych dla naszych Klientów rozwiązań, często rozwiązując przy tym nietypowe problemy praktyczne.

Głównym celem zespołu jest skuteczne i szybkie zaspokajanie potrzeb naszych Klientów, zapewniając im jednocześnie bezpieczeństwo i komfort prowadzonej działalności.

POZNAJ ZESPÓŁ